press to zoom

press to zoom

press to zoom

press to zoom
1/4

TYGR VYKLÁDÁN RŮŽOVÝMI DIAMANTY

Kov:                                    zlato
Hmotnost:                        10 Oz

Ryzost:                               999,9/1000
Hmotnost diamantů:      2.76 ct
Nominální hodnota:        2 000 AUD
Průměr:                              61.00 mm
Tloušťka:                             17.50 mm
Limitace:                            8 ks
  • Instagram

Proč je tato mince výjimečná

Pro rok 2020 vybrala Australská mincovna v Perthu motiv, který nese impozantní divoké a silné zvíře – tygra. Propojení zlatnického řemesla s tím mincovním dává vyniknout překrásné emise, která je již vyprodána, ale pro úplnost kolekce jsme neopomněli napsat pár řádků také o této povedené minci.

 

Všechny mince se série s růžovými diamanty jsou raženy do ryzího zlata o hmotnosti 10 uncí, a to především pro to, aby tygr, který je vykládán těmito vzácnými drahokamy vynikl co nejvíce a uchvátil sběratele po celém světě. Samotný tygr je vyroben z 18karátového růžového zlata a ručně jsou do něho zasazeny růžové diamanty o celkové hmotnosti 3 karátů (víc informací ohledně barevnosti růžových diamantů naleznete v našem článku ZDE). Oči tygra jsou zdobeny zelenými smaragdy s celkovou hmotností 0,1 karátů.

Reverz mince je vykreslen ve stylu literátského malířství, kdy je tygr zobrazen na skalnatém výběžku se stylizovanými horami a listy v pozadí. Součástí je také čínský znak pro „tygra“, nápis „JEWELED TIGER“ a tradiční značka mincovny „P“ v Perthu. Na averzu mince již tradičně dominuje portrét královny Alžběty II. s informacemi o ryzosti, hmotnosti, nominální hodnotě a roku ražby.

 

Každá mince je doprovázena číslovaným certifikátem pravosti a je dodávána v luxusním kufříku s dvojitými dveřmi zdobenými motivy z růžového zlata a dvěma dalšími růžovými diamanty z Argyle. Uvnitř se osvětlená mince neustále otáčí o 360 stupňů.

VÍDE INFORMACÍ O RŮŽOVÝCH DIAMANTECH NALEZNETE V ČLÁNKU ZDE

Prohlédněte si samy prostřednictvím videa ze samotné mincovny tento numismatický skvost.

Symbolika tygra v čínské kultuře

Původem z čínských horských oblastí je tygr považován za šťastné zvíře a po staletí z něho lidé mají hrůzu a respekt. Věří se, že odvrací zlo a je symbolem statečnosti, síly a ctižádosti. Vzor na čele tygra je velmi podobný čínskému znaku pro „krále“, a proto se stal známým jako vládce všech zvířat a král hor.

 

Tygr, jako starověký symbol, je znakem důstojnosti, dravosti, přísnosti, odvahy a sám o sobě je energií jin. Je také symbolem ochrany, obraz tygra je často k vidění na oblečení nebo v domácnosti, aby se osoba nebo rodina vyhnula jakémukoli újmě. V některých oblastech Číny a Asie je tygr považován za boha bohatství. V důsledku toho je Tsai Shen Yeh, čínský bůh bohatství, zobrazen sedící na tygrovi. Takový obraz symbolizuje nadřazenost nehmotných sil a naši schopnost využít sílu tygra v našem životě.

 

Ve čínských mýtech existuje pět tygrů, kteří udržují rovnováhu kosmických sil na svém místě a zabraňují kolapsu chaosu ve vesmíru.

 

Těchto pět tygrů je:

 

  • Bílý tygr: vládce podzimní sezóny a vládce elementu kovu

 

  • Černý tygr: vládce zimní sezóny a vládce elementu vody

 

  • Modrý tygr: vládce jarní sezóny a vládce elementu země

 

  • Červený tygr: vládce letní sezóny a vládce elementu ohně

 

  • Žlutý tygr: nejvyšší vládce všech těchto tygrů a symbol slunce

Mohlo by Vás zajímat

To play, press and hold the enter key. To stop, release the enter key.

press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom